Son Güncelleme: 11.11.2022 12:30

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI: Tema Pazarı

ALICI: Müşteri

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait temapazari.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları, satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu bilgileri elektronik ortamda kabul ettiğini ve sonrasında mal/hizmet siparişi verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MADDE 3 – MAL/HİZMETİN TESLİMAT ŞEKLİ

Ödemen başarıyla işleme koyulduktan sonra, sipariş numaranızı ve diğer satın alma bilgilerinizi içeren bir e-posta alacaksınız. Lisans anahtarınız, ürün dosyaları ile birlikte hesap alanınızda bulunur. Ürünü satın alırken sizin için oluşturulan veya sizin oluşturduğunuz hesaba giriş yapıp uygun bağlantıya tıklayarak ürünü indirebilirsiniz.

Alıcı’nın satın almış olduğu ürün Satıcı tarafından online olarak teslim edilir.

MADDE 4 – MAL/HİZMETİN TESLİMAT SÜRESİ

Alıcı’nın ödemesini yapıp satın almış olduğu ürün Satıcı tarafından en geç 48 saat içerisinde teslim edilir. Aksi halde Alıcı siparişin iptalini ve ücret iadesi talep etme hakkına sahip olur.

MADDE 5 – ALICININ ÜRÜN KULLANIM ŞARTLARI

Satıcı, Alıcı’ya, ürünü dahili kullanım için ve Alıcı’nın satın alırken seçtiği lisans paketinde belirlenen koşullarla tanımlandığı şekilde kullanması için bir veya daha fazla domain lisansı verir. Ayrıca, sıfır, bir veya birden fazla domain değiştirme hakkı verir. Tüm bu haklar ürünün satın alım sayfasında yer alan “Paket Özellikleri” bölümünde satın alınan pakete göre tanımlanmıştır. Lisans paketinin ürünü birden fazla domainde kullanılmasına izin verdiği durumlarda, Alıcı, Satıcı tarafından sağlanan orijinal olarak satın alınan lisans anahtarını, ticari yarar için lisansı diğer kullanıcılarına (müşteriler gibi) yeniden dağıtamaz. Ayrıca, alıcı, ürün dosyalarını veya lisans anahtarını dağıtma hakkını herhangi bir kişi veya kuruluşa alt lisans veremez. Bu koşullara göre yeniden dağıtılan tüm lisans anahtarları kalıcı olarak iptal edilecektir.

Ek lisans veya ek domain kapsamında yüksek indirimle satın alınan siparişlerin domainleri aksi söylenmediği sürece değiştirilemez.

Satıcı, ürünün fonksiyon dosyalarını güvenlik açısından Ioncube adı verilen bir şifreleme sistemi ile şifrelemektedir. İlgili şifreleme sisteminin gereksinimleri Alıcı’nın sahip olduğu sunucu tarafından sağlanmalıdır.

MADDE 6 – KURULUM HİZMETİNE İLİŞKİN ESASLAR

Alıcı, satın almış olduğu ürünü kendisi kurabileceği gibi kurulum işleminin Satıcı tarafından yapılmasını isteyebilir. İlgili hizmet; ürünün kurulumu, menü, bileşen vb. gibi ürüne ait minimum gereksinimlerin sağlanmasından ibarettir.

MADDE 7 – TEKNİK DESTEK HİZMETİ

Satıcı, Alıcı’nın satın almış olduğu ürün ile ilgili teknik destek sadece satın alınan ürün ile sınırlıdır. Üründen kaynaklanmayan durumlarda teknik destek hizmeti Satıcı tarafından sunulmaz. İlgili teknik destek hizmeti, temapazari.com üzerinden bilet sistemi aracılığı ile verilmektedir. Teknik destek ile ilgili taleplere yanıt aralığı mesai saatleri içerisinde 0-5 gündür.

Temalarımız aktif olarak geliştirme aşamasında olduğu sürece destek ve güncellemeler sağlanır. Aşağıdakilerden herhangi biri meydana gelirse, Tema Pazarı artık destek sağlamaktan sorumlu olmayacaktır:

  • Tema Pazarı tema geliştirme faaliyetlerine son verdiğinde.
  • WordPress aktif olarak geliştirilmediğinde.

MADDE 8 – ÜRÜN İADESİ

Alıcı ürünleri elektronik ortamda teslim aldığı için, ürün iadesi mümkün değildir. Alıcı, satın aldığı ürüne ait dosyaları indirmediği taktirde alımın gerçekleştiği gün ile kısıtlı şekilde iade talebinde bulunabilir.

MADDE 9 – SİPARİŞ DEVRİ

Alıcı satın aldığı ürün ile alakalı siparişinde herhangi bir indirim kuponu kullanmadıysa bir başkasına ücretsiz olarak devredebilir. Satıcı, Alıcı tarafından kupon kullanılan siparişlerde, siparişin devri için Alıcı’dan kupon miktarının ödenmesi talep edilebilir.

Alıcı lisansını bir başkasına devrederken lisans karşılığında ticari kazanç elde edemez, sadece ücretsiz devir işlemlerine izin verilir.

MADDE 10 – HİZMET SONLANDIRMA

Alıcı satın almış olduğu ürün dosyalarını, lisans anahtarını veya hesap bilgilerini üçüncü şahıslar ile paylaşır ise ve lisans satışı gibi işlemlerle kazanç sağladığı tespit edilirse Satıcı sunmuş olduğu hizmeti sonlandırma hakkını saklı tutar.

Firmamız, işbu “Satış Sözleşmesi” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Satış Sözleşmesi hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.